Z dnia na dzień poszczególne osoby, a nawet całe rodziny decydują się na korzystanie z alternatywnych źródeł energii . Niestety, wciąż  nawet małe przedsięwzięcie związane z budową  instalacji dostarczającej prąd elektryczny wiąże się  z dość sporymi wydatkami  oraz masą papierkowej roboty. Na szczęście są tacy, którzy się nie poddają.

Duńska rodzina stworzyła własny, mały system zasilający ich dom w elektryczność.  W czasie krótkiego filmiku (który zamieściłam) ojciec rodziny tłumaczy dlaczego mimo skomplikowanych procedur i nakładów finansowych zdecydował się na właśnie takie rozwiązanie.  Odpowiedź brzmi : “… robimy to aby ze spokojnym sumieniem korzystać z elektryczności, nie szkodząc środowisku… (bierzemy za nie odpowiedzialność) ”  Z czasem rodzina planuje też zmianą samochodu na elektryczny (ale te niestety nie są jeszcze dostępne w sprzedaży seryjnej).

Co więcej, jedna turbina wytwarza  na tyle dużą ilość elektryczności, że z nadwyżek  mogą korzystać również dwa inne domostwa ( a w przypadku silnego wiatru nawet siedem domostw).  Wiatrak  zasila sprzęt AGD, telewizory, komputery, ogrzewa wodę  

Advertisements