Obiecałam, że w weekend pojawi się krótka relacja z mojej niesamowitej i przemiłej rozmowy:) z Carlą i Jacksonem!

Ale, od początku… U nich za oknem świeciło piękne słońce, gdy ja za oknem podziwiałam równie majestatyczny księżyc ( różnica czasu 9 h). Gdy usłyszeliśmy się, nie mogliśmy się nadziwić, że to wszystko dzieje się naprawdę…

Skype, to niesamowite urządzenie, dzięki któremu odległości (przynajmniej w jakimś małym wymiarze ) przestają istnieć.  I choć, słyszeliśmy się po raz pierwszy w życiu ( kontakt mailowy mieliśmy dużo wcześniej) to było niesamowicie, jakbyśmy dobrze się znali, w związku z tym rozmowa potoczyła się bardzo naturalnie i spontanicznie;)

Carla i Jackson są niesamowitymi osobami, pełnymi entuzjazmu i wiary w to, że wszystko jest możliwe. Jackson to człowiek orkiestra: uzdolniony plastycznie ( rysunki,logo i projekty na stronie SF.org są głównie jego autorstwa), muzycznie , a przede wszystkim osoba która chce pomóc zmienić nastawienie ludzi i dzieci do ekologii i spraw związanych z ochroną środowiska. Carla, to obok Jacksona druga najbardziej aktywna osoba w SF.org, jej pasją oprócz ekologii są podróże oraz nauka !

Rozmawialiśmy głównie o tym, czym jest SF.org, jak i od kogo to wszystko się zaczęło, a w końcu jakie są dalsze wspólne plany:)

Inicjatorem i założycielem bloga był Jackson, poruszony wydarzeniami 11 września 2001 postanowił że nie może pozostać obojętny… Założył więc blog, którego celem była i jest idea “positive blogging” ( czyli pozytywnego blogowania).

Na czym polega ” positive blogging” ?

Dla nas, pozytywne blogowanie, to pisanie o rzeczach dobrych, pozytywnych, takich którymi warto się podzielić z innymi, aby “podali to” dalej. To pisanie o rzeczach, ludziach, wydarzeniach-  które zmieniają świat, myślenie,  na lepsze. To coś, co należy powielać i wcielać w życie. Coś co sprawia że stajemy się lepszymi ludźmi.

Początkowo Jackson, prowadził swój blog w formie komiksu dla dzieci, chcąc przybliżyć im ważną tematykę ekologii i ochrony środowiska. Z czasem, grono jego czytelników zmieniało się i powiększało. Większość “grupy” SF org trafiło na stronę bloga Jacksona poprzez genialnego,człowieka, muzyka, serfera a przed wszystkim wielkiego entuzjastę bycia ecofriendly;) JASONA MRAZA 🙂 (www.jasonmraz.com, oraz strona jego bloga www.freshnessfactorfivethousand.blogspot.com)

Dziś SF.org to razem ze mna 17 osób:) A mam nadzieję, że gdzieś tam jest nas więcej!

Czym zajmuje się SF.org?

Wieloma rzeczami, lecz głównie pokazywaniem tego, że naprawdę małym wysiłkiem z naszej strony możemy zrobić wielkie rzeczy, możemy zmienić się, a przede wszystkim stać się bardziej świadomymi mieszkańcami ziemi. Zacząć ją szanować i dbać o nią.

Tak jak sprzątamy regularnie nasze mieszkania, domy, tak musimy zacząć dbać o naszą planetę.

Oczywiście, to wymaga pewnego wysiłku i czasu, ale musimy w końcu zacząć myśleć perspektywicznie, długoterminowo… Byłoby super gdyby każdy z nas zaczął od Nie pozostawiania sprzętów w stanie czuwania, wyłączania ładowarek z kontaktów zaraz po ich użyciu, segregowania śmieci,wymiany żarówek na energooszczędne, czy gotowania jedynie takiej ilości wody jaka jest nam naprawdę potrzebna…

Myślę, że to tak naprawdę bardzo niewiele, zwłaszcza że “stawką” w tej grze jest kondycja naszej planety. Nie dbając o nią nie dbamy o siebie i przyszłe pokolenia…

Dlatego też, Jackson powołał do życia niesamowitą mini grupę, dzieciaków, zwaną 4fives http://the4fives.wordpress.com/ której celem jest propagowanie i nauczanie dzieci świadomości ekologicznej. Tak, więc uczniowie wykonują różne zadania ( doświadczają  praktycznie!) piszą blog, spotykają się z ciekawymi osobami  , a wszystko po to aby pokazać że można, a nawet trzeba coś zmienić!

Ps. Chciałam wybrać jedną piosenkę J. Mraza i nie potrafię… Jest niesamowity, mam nadzieję że też podzielicie moje zdanie.

a tu wykonuje cover ( polecam również w jego wykonaniu cover FFFun, czy Billy Jean)

Miłego słuchania, miłego dnia!

Advertisements