Jakiś czas temu na SF.org trafiłam na notkę zamieszczoną przez Heather, a dotyczącą organizacji mothers2mothers. Działalność ta  jest niezwykle ważna i wyjątkowa, w związku z tym postanowiłam o niej napisać:)

Organizacja ta, skierowana jest do matek oraz kobiet w ciąży zarażonych wirusem HIV/ AIDS  w Afryce południowej. Mothers2mothers nie tylko zapewnia odpowiednią pomoc medyczną, ale przede wszystkim zapewnia profesjonalne wsparcie oraz zajmuje się edukowaniem młodych kobiet, przyszłych matek.

1% kobiet na świecie jest HIV pozytytwny, z czego aż 95%  żyje na terenach Afryki Subsaharyjskiej. Bez odpowiedniej opieki i edukacji 24% matek przekazuje swoim nowonarodzonym dzieciom wirusa. W konsekwencji 3 miliony umiera w związku z wirusem, lub wywołanymi przez niego chorobami…

 Aby temu zapobiec wystarczy podać kobiecie w trakcie porodu lek, a następnie wkrótce po nim także i niemowlęciu. W ten sposób można  zmniejszyć ryzyko przekazania wirusa aż o połowę!

Największym wyzwaniem dla organizacji jest dotarcie do takich kobiet, matek a następnie przekazanie im potrzebnych informacji  na temat ich choroby. Dlatego tak ważne jest aby wszystko dokładnie zapisać, kontrolować

Ponadto,  ważnym elementem jest udzielanie wsparcia emocjonalnego i społecznego tak aby w pełni korzystały z oferowanych im usług medycznych i wsparcia.

www.m2m.org

Ps.  Ten post nie powstały bez ich pomocy…

Za pomoc dziękuję obu Heather:) , autorem tych pięknych zdjęć jest Nick Edwards, któremu również bardzo dziękuję!

 This post wouldn’t be possible without their help…

I would like to say thank you for SF Heather 🙂  and  Heather from mothers2mothers:) The author of these beautiful photos is Nick Edwards whom I say big thanks too:)

Advertisements