Przepraszam, za chwilowy brak nowych wpisów… Szczerze mówiąc, bardzo mi tego brakuje, ale obecnie moim czasem zarządza Agencja Narodowa 😉 i terminy składa wniosków, poza tym praca i tłumaczenia.

Nadrobię wkrótce;)  A teraz nie mogę nie napisać o WOŚP !

Dziś gra Jurek Owsiak ze swoją niesamowitą Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy  i to po raz osiemnasty! Ten finał podobnie jak poprzedni służy zebraniu pieniędzy na onkologię dziecięcą, wyposażenie sal w tomografy komputerowe czy aparaty do neuronawigacji.

Jurek Owsiak czyli żółta koszula i czerwone oprawki okularów 😉 MAGIA!

 To człowiek instytucja- od niego wszystko się zaczęło i gra do dziś.  A nawet do końca świata i o jeden dzień dłużej ( jak głosi hasło WOŚP)

WOŚP to nie tylko ten jeden, niezwykły dzień w roku kiedy wolontariuje (marznać) zbierają pieniądze do puszek, to także kursy udzielania pierwszej pomocy. Trzy niesamowite ogólnopolskie programy edukacyjno-medyczne:

1. Badamy wszystkim noworodkom słuch

2. Leczymy bezdech

3. PONAD MILION  uczniów nauczyło się udzielania pierwszej pomocy!

No i lato:) czyli przystanek woodstock:) ! Jesten z najbardziej niesamowitych i klimatycznych festiwali muzycznych ciągle for free (zorganizowany jako forma podziękowania dla wolontariuszy i tych którzy pomagają przy wośp). Od kilku lat , na przystanek zapraszani są znani i cenieni ludzie ze świata mediów, polityki, którzy rozmawiają z młodymi ludźmi starając się przelać na nich swoją wiedzę, nawiązać dialog z  nowym pokoleniem!

Tego jak ważne jest  co robi i jak wielu ludziom i dzieciom pomógł chyba nie da się wyrazić słowami. Jego entuzjazm, zapał i wiara w to, że można i się da tylko trzeba chcieć na szczęście jest zaraźliwa:) i od paru lat orkiestra gra również poza granicami kraju!!!

A więc nie przechodźcie obojętnie obok wolontariusza, pomóżcie małym dzieciakom:)

Advertisements