Co ocali ludzkość?

Słowa:

Dziękuję

Proszę

Dwa  słowa, które całkowicie odmienią naszą planetę

Skuteczniej od energii słonecznej,  recyklingu czy energii wiatru.

Dlaczego?

Bo gdybyśmy zaczęli traktować ludzi i rzeczy które otaczają nas każdego dnia z należnym im respektem i szacunkiem, każdy aspekt naszego życia zmieniłby się nie do poznania, podobnie jak całe społeczeństwo.

Rodzice uczyli nas zasad i manier których w dorosłym życiu  używamy każdego dnia. To dało nam poczucie, że poprzez nabyte lata doświadczeń dziś kroczymy ścieżką wiodącą ku oświeceniu. Nasze wyuczone maniery, zasady dyktują nam w jaki  sposób traktować „zewnętrzny” (otaczający nas) świat. Wierzymy, że to dzięki naszym nawykom, wychowaniu osiągamy sukces jako ludzkość.

Wielu z nas mówi o ratowaniu środowiska przywołując wizję krystalicznych, pieniących  się  wód w strumieniach, zdrowych, gęstych lasów. Przyroda to jednak nie tylko zieleń oraz piękne krajobrazy…

To również nasze zaniedbane dzielnice (slumsy), nasze lotniska, nasze domy czy supermarkety.

Jeśli chcesz to zmienić, musisz zacząć od tego co widzisz wokół siebie.  Wykorzystaj  każdy nowy dzień  swojego życia najlepiej jak potrafisz.

Zanim  z  głównego  źródła  energii jakim jest obecnie węgiel przejdziemy na  energię słoneczno-elektryczną ( bo przecież oznacza ona wyższą  jakość życia dla nas wszystkich) musimy najpierw zatrzymać się na chwilę aby zadać pytanie: po co? Co warte jest ocalenia?!

   To nasza świadomość, świadomość  potrzeb Matki Ziemi.

 Bo to  świadomość jest zarazem największym darem ludzkości jak i jej przekleństwem.  Doskonale wiemy jak dobrze moglibyśmy żyć , jak moglibyśmy być uprzejmi wobec siebie nawzajem, jak cudowne mogłoby być życie.

 Dlatego czujemy się w obowiązku uświadomić innych w nadziei że stworzymy lepszy świat…

Nie ma żadnego powodu dla którego każdy człowiek na Ziemi nie mógłby mieć dostępu do:

czystej wody

wartościowego, niezmodyfikowanego pożywienia

schronienia

edukacji

publicznej komunikacji

wolności od prześladowań i faszyzmu

Niestety jest to boleśnie oczywiste że większość ludzi pozbawiona jest tych praw. Większość nie ma nawet dwóch spośród sześciu !

Mogliby, ale nie mają!

Dlaczego?

Niewłaściwe wartości, brak manier, złe wychowanie.

Podstawą niemal każdej religii jest wiara w to, że aby być szczęśliwym należy traktować innych tak jakbyśmy sami chcieli być traktowani.

Gdy firma postanawia wyrzucić swoje odpady do rzeki której woda służy ludziom do picia to przykład niewłaściwego zachowania,  braku dobrych manier.

Gdy  zamyka się obywateli w więzieniach nie oferując im jakiejkolwiek możliwości zrehabilitowania się to przykład niewłaściwego zachowania, braku dobrych manier.

Gdy ktoś wkracza do szkoły  strzelając na oślep do uczniów i nauczycieli to ekstremalny przykład braku jakichkolwiek zasad, manier.

DLATEGO MUSIMY ZACZĄĆ JUŻ TERAZ

Wszystkie nowe i obecne pokolenia powinny być uczone sztuki  dobrych manier, dobrego zachowania, jeżeli mamy przetrwać, musimy rozwijać się jako gatunek ludzki.

 Daj z siebie tyle ile potrafisz! Traktuj innych tak jak masz nadzieję oni potraktowaliby Ciebie. Zastanów się w jaki sposób mógłbyś aktywnie pomóc innym ludziom wokół Ciebie. Zacznij od najbliższych,  a zobaczysz jak pozytywny efekt odniesie Twoje działanie, zostawisz po sobie ślad.   Pamiętaj ! Rozprzestrzeniaj i „zarażaj” dobrocią, sztuką dobrych manier!

Dlaczego?

Bo wciąż zbyt niewielu ludzi to robi…

Dzięki Twojemu dobremu przykładowi jesteś niczym paląca się  zapałka w spowitym ciemnością pokoju.

Oto trzy podstawowe zasady:

Patrz w oczy osobie z którą rozmawiasz, nawiąż z nią więź. Uśmiech jest również bardzo mile widziany.

Używaj słów : dziękuję i  proszę, tak często jak to możliwe.

Poszukuj dróg dzięki którym pomożesz innym w tym aby ich życie stało się lepszym. To może być na przykład pomoc w niesieniu torby po schodach albo otworzenie (przytrzymanie) komuś drzwi.

Zastosuj te zasady a przekonasz się w jak wielkim stopniu pozytywnie zmieni się Twoje życie.  W ten sposób wpłyniesz również na życie innych, dając im dobry przykład do naśladowania.

Jesteśmy pełni nadziei i wiary że Ci się uda.

Dziękujemy za przeczytanie.

Członkowie grupy Superforest:)

Advertisements